Käsitöö ja kokandusdisain 3D toiduprinteriga

Käsitöö ja kokandusdisain 3D toiduprinteriga

Kategooria:
  • Kirjeldus
  • Lisainfo

Kirjeldus

Koolitus

1) Malmi tn 2B, Jõhvi linn
2) Liivalaia tn 28, Tallinn
3) P. Kerese tn 6, Narva

Õppekavarühm: arvutikasutus

Õpiväljundid.

Koolituse lõpetanu:
1) loob 3D-kondiitritooteid;
2) loob ja töötleb pilte;
3) kannab retsepte tarkvara sisse;
4) tunneb toiduaineid ja töötab nendega.

Õppe kogumaht: 160 ak. t. (120 töötundi 3D-modelleerimistarkvaras, 40 tundi praktikat ja 3D-printimist.) / 75 % online ja 25% kontaktõppe – 2352,00 €.

Õppkava: Käsitöö ja kokandusdisain 3D-toiduprinteriga

Choc Creator V2.0 Plus 3D-toiduprinter jahutuskambriga.

Choc Creator V2.0 Plus toiduprinteri uus versioon on üldlevinud nõudluse tõttu varustatud jahutuskambriga. Kasutajad väidavad, et optimaalse toatemperatuuri pidamine šokolaadifiguuride terviklikkuse säilitamiseks on liiga problemaatiline: nii et uus seade jahutab tooraineid. Jahutussüsteemiga 3D-toiduprinteri maksumus on pisut kõrgem kui klassikalise printeri puhul, kuid lõpptoote suurepärane kvaliteet õigustab kõiki kulusid.

Eelised: valmistoodete jahutussüsteemi olemasolu; suure täpsusega printimine; pikk kasutusiga; kasutamise lihtsus: ventilaatoreid saab sisse ja välja lülitada külgmiste nuppude abil.

Tuntud ettevõtete šokolaadist logod.

Leidub mitut tüüpi 3D-toiduprintereid:

  • Ekstrusioonprinterid – värv kantakse pinnale enne toidu valmistamist. Protsessi juhib arvuti, kuhu on laetud pilt. Selles seadmes on olemas ekstruuder, mis kuumutab toidusegu ja tooraine jaotamine sõltub trükipeast. Toorainet täidetakse trükipeas olevasse süstlasse. See tähendab, et erinevate värvitoonide kombineerimiseks tuleb aeg-ajalt printimine peatada ja süstalt vahetada;
  • Karussell-tüüpi 3D-toiduprinteril on samuti ekstruuder, kuid selle peamine omadus on see, kuidas see toorainet söödab: konteinerid pöörlevad ümber tööpinna, kasutatud materjali söötmine ja doseerimine sõltub tarkvaras määratud retseptist. Seade mahutab oma mällu lugematuid retsepte ja seda on lihtne kasutada isegi kogenematuile kasutajatele. 3D-printerid võimaldavad printida söödavaid kolmemõõtmelisi kujundeid paksust ja homogeensest, tükivabast toidumassist. Printimise aluseks võib olla printeri laud, toote pind või pann, millel toode valmib lõplikult. Selliste seadmete peamine töövahend on ekstruuder, mille otsiku kaudu segu ekstrudeeritakse. 3D-printereid on mitut tüüpi:
  • tavaline – tegemist on klassikalise 3D-printeriga, kuid plastfilamentide asemel kasutatakse söödavaid toiduaineid. Tööpea koos ekstruuderiga ja trükimaterjaliga täidetud süstlaga liigub üle pinna, ekstrueerides järk-järgult toorainet. Toote kihid laotakse üksteise peale, kuni kogu toode on valmis. Nagu juba mainitud, on toidumass piisavalt paks, et see ei voolaks laiali töö käigus. Veel üks võimalus selle kuju säilitamiseks on kihtide väline jahutamine. Neid 3D-printereid kasutatakse eriti sageli erinevatest šokolaaditüüpidest figuuride printimiseks.
  • karusell-tüüpi – see on keerukam seade, mis suudab printida mitut tüüpi toorainetega. Toorainekonteinerid on kinnitatud keskteljele, mis omakorda pöörleb laua üle. Vastavalt retseptile ja tarkvaras ettenähtud järjekorrale keerab masin “karusselli” ja peatab tööpinna kohal nõutava ekstruuderiga tuubi. Karussell-tüüpi printerid tulevad mitte ainult ühe-, vaid ka kahe- ja kolmekordsetena. Nendel seadmetel on andurid koostisainete temperatuuri kontrollimiseks, doseerimiseks kaalu järgi, on olemas ka purustid tahke tooraine jahvatamiseks ja segistid kõikide komponentide segamiseks. Karussell-tüüpi printerite abil saab printida tõelisi kulinaarseid meistriteoseid, mis on keerukad nii vormilt kui ka sisult.
  • Toiduprinter ei loo mitte tooteid, vaid nende peal olevaid pilte. See on sisuliselt tavaline tindiprinter, mille kassetid sisaldavad erinevates värvides spetsiaalset toiduvärvi. Neid segades loob printer eredaid, täisvärvilisi pilte koos kõigi värvide üleminekutega. Valmis pilt näeb välja nagu oleks see trükitud tavalise trükivärviga. Pilte prinditakse toidupaberile ja seejärel liimitakse pinnale siirupite, toidumastiksi, mee ja muude maiustuste abil. Toiduprintereid kasutatakse mitte ainult kulinaarseks dekooriks, vaid ka söödavate õnnitluskaartide, puslede, fotode ja muude ainulaadsete, ebatüüpiliste kingituste valmistamiseks.

Koolitaja: Artjom Tšeremissinov
Kõrgharidus: lõpetanud Narva Kõrgkool eriala koolipsühholoogi.
Kutseharidus: lõpetanud Narva Kutseõppekekus eriala infotehnoloogia ja telekommunikatsiooni projektide koordineerimine.
Õppevaldkond (täienduskoolituse õppekavarühm): arvutikasutus.
Töökogemus: täiskasvanute koolitajana aastast 2012.

Lisainfo

Address

Narva

Kuu

08.2018, 09.2018, 10.2018